Szczepienia przeciw SARS-CoV-2.

Szczepienia przeciw  SARS – CoV-2

Zgodnie z informacjami płynącymi z MZ i MEiN we wrześniu w szkołach rusza akcja szczepień przeciw SARS- CoV-2.

Szczepienie dedykowane jest przede wszystkim uczniom w wieku 12-15 lat, ale również rodzice, rodzeństwo, a także nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogą skorzystać z oferty.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat organizacji szczepienia w szkole, wymaganych dokumentów i terminów oraz list Ministra Zdrowia w sprawie wykonywania szczepień dzieci i młodzieży, w którym zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczeństwo i skuteczność. Wskazał też, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12. roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej.

List ministra zdrowia 

Rekomendacje dla rodziców

Informacje dla szkół i placówek

Skip to content