Rady pedagoga na czas nauki zdalnej

Ciekawe artykuły

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oferuje bardzo ciekawe artykuły dla rodziców dzieci w różnym wieku:

  • „Przytulanki – dlaczego wczesny dotyk jest tak ważny”,
  • „Rodzice, dzieci, ekrany i mózgowe wi-fi”,
  • „Rodzic potrzebuje być świadomy swojej siły”,
  • „Internet często skrywa samotność”.

Zachęcam do lektury:

https://rodzice.fdds.pl/

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci

800 100 100 – pomoc telefoniczna i online psychologiczna, terapeutyczna i prawna dla rodziców i nauczycieli.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę udziela wsparcia i informacji rodzicom i nauczycielom w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich, jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

tel.: 800 100 100

https://fdds.pl/jak-pomagamy.html#telefon-dla-rodzicow

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Ze specjalistami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę można porozmawiać o wszystkim (np. o  przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole, o emocjach, dyskryminacji).

tel.: 116111

https://fdds.pl/jak-pomagamy.html#telefon-zaufania

 

08.02.2021 r. w młodszych klasach naszej szkoły odbyły się profilaktyczne spotkania z funkcjonariuszami Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Szczególnie w tym dniu, ale także w czasie zdalnego nauczania, chcemy zwrócić Państwa uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z artykułem:  

„Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w mediach społecznościowych” 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/dzien-bezpiecznego-internetu-bezpieczenstwo-w-mediach-spolecznosciowych 

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją wideo poświęconą problemowi nadużywania internetu:  

„Nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież” 

https://www.edukacja.fdds.pl/d43be140-c643-4589-b07f-c086b5710202/Extras/naduzywanie.mp4 

 

  • „Jak radzić sobie z izolacją wynikającą z epidemii COVID-19?” 

https://www.mpeurope.org/covid-19/covid-19-national-information/jak-radzic-sobie-z-izolacja-wynikajaca-z-epidemii-covid-19/

  • „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przez zagrożeniami cyfrowego świata?” –  KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza do pobrania i lektury poradnika przygotowanego przez Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie. W poradniku można znaleźć fachową wiedzę, pomoc i podpowiedzi, jak bezpiecznie wspierać dzieci w drodze do dojrzałości w sferze technologii i narzędzi cyfrowych, które wywierają coraz większy wpływ na przestrzeń wychowania i relacji międzyludzkich. Publikacja prezentuje także wyniki badań diagnostycznych przeprowadzonych wśród młodzieży szkolnej Zagłębia Miedziowego w 2019 r., sfinansowanych przez Fundację KGHM. 

https://kghm.com/pl/dzieci 

  • Przymusowa izolacja. 8 sposobów na to, jak sobie z nią poradzić.  

https://urodazycia.pl/psychologia/jak-przetrwac-izolacje-124330-r1/ 

  • Trudne emocje lub depresja podczas pandemii. Skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić? 

https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/trudne-emocje-lub-depresja-podczas-pandemii-skad-sie-biora-jak-sobie-z-nimi-radzic,6882,n,192 

  • Kształcenie na odległość – edukacja wczesnoszkolna (praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli):

file:///C:/Users/Pedagog/AppData/Local/Temp/Kszta%C5%82cenie_na_odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87_w_klasach_I-III_szko%C5%82y_podstawowej_%E2%80%93_poradnik_MEN.pdf 

  • Publikacje i materiały dla rodziców do pracy w domu z dziećmi opracowane przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Lubinie dotyczące trudności w nauce, koncentracji, problemów emocjonalnych, zagrożeń uzależnieniem od komputera i internetu: 

http://ppplubin.pl/pedagog-radzi/ 

http://ppplubin.pl/psycholog-radzi/ 

Skip to content