Wymiana doświadczeń  – grudniowe zajęcia logopedyczne dla przedszkolaków

 
Profilaktykę logopedyczną warto wdrażać jak najwcześniej, tak aby dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie miały już w pełni wykształconą poprawną wymowę. Zaburzenia logopedyczne wpływają na naukę czytania i pisania, utrudniają dobry start. W naszej szkole – z myślą o przyszłych uczniach –  odbyły się logopedyczne zajęcia otwarte dla grupy zerówkowej z  Przedszkola Nr 5.  Multimedialne koło fortuny rozruszało narządy artykulacyjne – przedszkolaki trenowały ruchy języka w różnych płaszczyznach, sporo śmiechu było podczas zabaw oddechowych z magiczną tubą i wiatrakami. Dzieci wzmocniły przeponę, wydłużyły fazę oddechową, nauczyły się kontrolować siłę wydechu. Na zakończenie powstały prace z bałwankami, wykonane za pomocą techniki przysysania. Tutaj mocno popracował mięsień okrężny ust. Dzieci otrzymały wskazówki, jak ćwiczyć w domu, aby mowa była piękna i wyrazista.
Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie:)
     
Skip to content