„RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI”

Takie hasło przyświeca akcji, która została zapoczątkowana w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych i do dzisiaj obchodzona jest corocznie jako Światowy Dzień Rzucania Palenia. Od wielu lat, zawsze trzeci czwartek listopada jest dniem organizowania akcji, w której palacze papierosów zachęcani są do zerwania z tym zgubnym nałogiem. W tym roku – 16 listopada, do propagowania zdrowego stylu życia – bez dymu tytoniowego, włączyli się również młodsi uczniowie naszej szkoły. W klasie 3d odbyły się zajęcia z udziałem szkolnej pielęgniarki, która przekazała dzieciom informacje
o szkodliwości palenia i jego konsekwencjach w postaci wielu bardzo groźnych chorób. Uczniowie, aby uświadomić osobom palącym o grożącym im niebezpieczeństwie i również narażaniu innych na utratę zdrowia, zwłaszcza dzieci – poprzez wdychanie dymu, wykonali plakaty za pomocą, których chcą namówić jak najwięcej osób do rzucenia palenia. Do tej akcji włączyły się także Świetliczaki z IV grupy. Dzieci mają nadzieję, że ich prośba trafi do serc wielu dorosłych. Wszystkim, którzy podejmą próbę zerwania z nałogiem życzymy powodzenia i wytrwałości!

Wystawa prac znajduje się w holu głównym.

          

Skip to content