PODSUMOWANIE AKCJI ,,PRZERWA NA CZYTANIE”

25 października 2023 r. nasza szkoła  po raz kolejny wzięła udział  w

IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI
A VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI
„PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU
W CZYTANIU NA PRZERWIE”.

   Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja organizowana jest w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 a 31 października 2023 r.

Przerwa na czytanie to pomysł na promocję czytelnictwa i pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Czytanie w naszej szkole odbywało się w klasach pod opieką nauczycieli, na holach i korytarzach szkolnych, w bibliotece. Do wydarzenia dołączyły także oddziały przedszkolne, uczniowie przebywający na świetlicy wraz z nauczycielami, pani dyrektor i wicedyrektorzy, pracownicy administracji. Niektórzy, zwłaszcza młodsi czytelnicy, wykazali się  inwencją twórczą
i przebrali się za postacie z czytanych przez siebie książek. W grupach przedszkolnych głośnym czytaniem dla „Zerówkowiczów” zajęły się uczennice klas 7. Uczniowie szkoły czytali sami po cichu, słuchali głośnego czytania nauczycieli, kolegów i koleżanek. Czytane książki uczniowie przynosili głównie z prywatnych zbiorów, pozostali wypożyczyli z naszej biblioteki.

Tego dnia podczas  przerw w naszej szkole czytały 792 osoby!

W poprzednim roku został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł 578 tysięcy 433 osoby.

Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord został pobity, a nasza szkoła ma w tym swój udział.

Skip to content