ALFABET LOGOPEDYCZNY

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Alfabet logopedyczny”. Jego celem jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. 
Uczniowie klas pierwszych pod okiem logopedy – Pani Justyny Garbery – Piaseckiej rozpoczęli realizację różnorodnych zadań usprawniających aparat artykulacyjny, oddechowy i fonacyjny.
Pierwsze zajęcia – „Gimnastyka buzi i języka” –  odbyły się w październiku w klasach 1 A i 1 C. Logopedyczna gra „Memory” była treningiem nie tylko mięśnia okrężnego ust i pionizacji języka. Podczas zabawy dzieci pracowały także nad prawidłowym torem oddechowym. Logopedyczne koło fortuny z wykorzystaniem tablicy multimedialnej dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia i bardzo zmotywowało uczniów do aktywnej pracy. 
Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądały te spotkania.
 

Skip to content