W dniu 25 października, w środę, zapraszamy całą społeczność szkolną, również wszystkich pracowników szkoły, do udziału w międzynarodowej akcji
PRZERWA NA CZYTANIE.

  Jest to akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na wszystkich przerwach międzylekcyjnych.

Jak to będzie wyglądać organizacyjnie ?

   W tym dniu czytelnia oraz hol przed biblioteką będą do dyspozycji czytających. Czytać jednak można w każdym miejscu szkoły: w klasie, na korytarzu, na holu, w świetlicy oraz poza szkołą.

   Proponujemy aby młodszym czytelnikom, którzy jeszcze nie czują się na siłach aby czytać samodzielnie lub trudno im się odnaleźć, nauczyciele zaproponowali słuchanie bajki, baśni czy innego tekstu literackiego czytanego przez siebie lub inną osobę – ucznia, rodzica…

   Co czytamy ?

   Pełna dowolność. Można zabrać w tym dniu do szkoły aktualnie czytaną książkę w formie papierowej czy ebooka, wypożyczyć wcześniej książkę z biblioteki itp.

   Można sobie wcześniej zainstalować aplikację mobilną LEGIMI by na przerwie cieszyć się czytaniem, ponieważ w tym roku, dzięki współpracy z firmą Legimi zostało bezpłatnie udostępnione 40 tytułów książek do czytania w formie ebooków i synchrobooków w języku polskim, angielskim i ukraińskim dla różnych grup wiekowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Strona jest jest aktywna do końca października.

Instrukcja obsługi  strony:

  1. Wejdź na stronę legimi.pl/przerwa-na-czytanie/
  2. Kliknij „Dalej”.
  3. Wybierz książkę , a następnie zaloguj się lub zarejestruj w Legimi.
  4. Pobierz aplikację mobilną Legimi. Po zalogowaniu się wybrana książka znajdzie się na Twojej wirtualnej półce.

  Wszystkie podejmowane działania powinny zostać uwiecznione na zdjęciach. Czytający na holach, korytarzach, klasach, w czytelni uwiecznią na zdjęciach i policzą wskazani uczniowie. W salach klasowych, świetlicowych czy poza szkołą prosimy o wykonanie zdjęć przez zajmujących się grupą nauczycieli.

   Aby potwierdzić udział naszej szkoły w biciu rekordu w liczbie czytających osób na przerwie, relacja i zdjęcia z akcji znajdą się na stronie internetowej szkoły a następnie zostaną wysłane do organizatora akcji.

PAMIĘTAJMY !

Podejmujemy wyzwanie 25 października (środa) na każdej przerwie międzylekcyjnej.

TEN DZIEŃ NIECH BĘDZIE NASZYM SZKOLNYM ŚWIĘTEM CZYTELNICTWA !

Mile widziane będą przebrania za wybrane postacie literackie czy wykonanie jakiegoś elementu stroju baśniowego.

OPRÓCZ BICIA REKORDU  PROPONUJEMY RÓWNIEŻ DOBRĄ ZABAWĘ !

Skip to content