Pasowanie na świetliczaka

 

6 X 2023r. w naszej świetlicy odbyła się coroczna uroczystość czyli „Pasowanie na świetliczaka”. Dzieci z grupy IX pod kierunkiem pani Anny Olszowiak przygotowały uroczystość dla pierwszaków z grupy IV. Na początku przedstawiły świetlicę, jako miejsce zabawy, odpoczynku i ciekawego spędzania czasu wolnego. Natomiast pierwszaki w zróżnicowanych konkurencjach, potwierdzały swoją gotowość szkolną: wykazały się zręcznością, szybkością, oraz skupieniem. Dzieci temperowały kredki, segregowały drobne fasolki, nawijały włóczkę, układały precyzyjne budowle, rozpoznawały postacie z bajek i wykazały się znajomością zasad grzeczności, następnie przeszły test uśmiechu, po spróbowaniu cytryny. Pierwszaki, po zaliczeniu wszystkich prób, złożyły przyrzeczenie być dobrym świetliczakiem. Na zakończenie, wszystkie dzieci odtańczyły wspólnie taniec integracyjny z gazetami i zostały obdarowane słodkim upominkiem.

               Dziękujemy dzieciom z klasy IIIb , IIIc i IIc, to była udana godzina wspólnej zabawy.

Skip to content