Dzień Patrona

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w historii naszego kraju, odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie – radośnie obchodzono Stulecie Niepodległości Polski w Szkole Podstawowej nr 14 im. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie. Była to także wyjątkowa okazja do uczczenia pamięci Patrona naszej szkoły. Przygotowano … 

Razem dla Niepodległej

Do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji „Rekord dla Niepodległej” przyłączyła się również nasza szkoła. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 1029 osób zaśpiewało 4-zwrotkowy hymn narodowy. Doniosłość wydarzenia oddaje tekst napisany przez Maksymilian Litwina, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole…

Konkurs piosenki patriotycznej dla klas I – III

Uczniowie klas I – III, w szczególny sposób uczcili 100 Rocznicę Niepodległości Polski. Popołudnie z poezją patriotyczną było wielkim wzruszeniem nie tylko dla uczestników konkursu poetyckiego, ale także dla ogromnej widowni. Konkurs odbył się tuż przed państwowymi obchodami święta narodowego, a atmosfera i emocje zaprezentowane … 

Promieniowanie ojcostwa w SP14

15.10.2018r odbył się w naszej szkole XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne hasło zainspirowało uczniów klas IV – VIII do przybliżenia uczniom klas młodszych nauczania Jana Pawła II. Zorganizowali oni przedstawienie o …

Zbiórka zniczy na Kresy

W tym roku już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w zbiórkę białych i czerwonych zniczy na groby Kresowian. Akcja, współorganizowana przez TVP Wrocław, jak co roku spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród …