”Nici, nitki, niteczki – dbam o zdrowie”

15.11.2019 w SP 1 z oddziałami integracyjnymi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16 edycji konkursu plastycznego „Nici, nitki, niteczki…”. Miło nam poinformować, że Julia Kaczor, uczennica klasy 3d, znalazła się w gronie laureatów zdobywając jedną z kilku nagród głównych, spośród 103 nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszego rozwijania pasji i licznych zainteresowań.

Zdjęcia z rozdania nagród można obejrzeć w naszej galerii

Prelekcja dla rodziców

19.11.2019 r. (wtorek) na holu A (I piętro) o godz. 17.30 odbędzie się prelekcja “Zagrożenia związane z korzystaniem z mediów elektronicznych (Internet, Smartfon)” prowadzona przez psychologa p. I. Karpisz. Spotkanie będzie trwało 30 minut.
Serdecznie zapraszamy.

152. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej – Curie w grupie XI

Maria Salomea Skłodowska-Curie (ur. 7 listopada 1867 r., zm. 4 lipca 1934 r.) – fizyk i chemik, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla. Była prekursorką nowej gałęzi chemii – radiochemii. Do jej dokonań należą: rozwinięcie teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków – radu i polonu. Jako pierwsza kobieta spoczęła w paryskim Panteonie w dowód uznania zasług naukowych. Z tej okazji uczniowie z grupy XI w świetlicy szkolnej samodzielnie wykonywali proste doświadczenia chemiczne, wysłuchali wykładu o życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej – Curie oraz uwiecznili naszą sławną rodaczkę na portretach.

Wizyta saperów w naszej szkole

Od kilku lat – 4 listopada jest dla Szkoły Podstawowej Nr 14 datą znaczącą. W tym dniu bowiem, placówka obchodzi rocznicę nadania imienia patrona – generała broni Stanisława Maczka oraz przekazania sztandaru. Właśnie minęła już 8 rocznica tego wydarzenia, której miłym akcentem była wizyta żołnierzy. SP Nr 14 gościła w swoich progach przedstawicieli 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego w składzie: sierżant – Piotr Tupadło, w stopniu st. kaprala – Wojciech Grabarz i Jacek Kapuśniak oraz st. szeregowy – Bartosz Zioła. Mundurowi wzbudzili …

Razem możemy więcej!!!

Udało się! Dzięki Państwa zaangażowaniu już po raz 3 w naszej szkole pobiliśmy rekord!
Akcja dotyczyła zbiórki biało – czerwonych zniczy na groby Polaków pochowanych na Kresach. Odzew że strony uczniów i rodziców był tak duży, że wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 700 zniczy. Z roku na rok udaje nam się zgromadzić o ponad 100 zniczy więcej…