Propozycje biblioteki na czas kształcenia na odległość

od 25.05.2020 r. biblioteka szkolna pracuje codziennie w godzinach od 9.30 do 15.30

Ze względu na brak możliwości, w obecnym czasie, wypożyczenia lektur i innych materiałów piśmienniczych, nauczyciele bibliotekarze proponują korzystanie z bibliotek cyfrowych oraz kanału YouTube z zasobami nie tylko lektur szkolnych ale również ich opracowań oraz innych materiałów edukacyjnych, bajek, bajek biblioterapeutycznych, ekranizacji literatury dla dzieci i młodzieży.

https://lektury.gov.pl/ Serwis zawiera wiele szkolnych lektur. Książki są dostępne w wielu formatach, również na czytniki.

https://wolnelektury.pl/ Źródło lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

https://www.youtube.com/channel/UC7FmltMi6BQx8-yIchwoH2w EduKanał w serwisie YouTube zawierający streszczenia i opracowania lektur omawianych na wszystkich etapach edukacyjnych.

https://www.legimi.pl/wbppoznan/ Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

https://www.wbp.poznan.pl/strefa-bibliotekarza/materialy-do-pobrania/bajki-biblioterapeutyczne/Bajka terapeutyczna to odrębny rodzaj twórczości literackiej pisanej dla najmłodszych, ale adresowanej jednocześnie także dla osób dorosłych. To nieskończone źródło, z którego mogą czytelnicy czerpać, często odnosząc niezauważalne dlań na pierwszy rzut oka korzyści. Czytając lub słuchając opowieści, dzieci przeżywają całą gamę emocji, jednocześnie ucząc się właściwych zachowań, przyswajając uniwersalne wartości, a przy tym –rzecz nadzwyczaj ważna –dobrze się bawiąc.

https://www.youtube.com/channel/UC8ljgKBYF70rMv40MgJo0Dw Kanał w serwisie YouTube zawierający wartościowe materiały edukacyjne z zakresu fizyki, geografii, chemii, biologii oraz edukacji wczesnoszkolnej.

Skip to content