馃殥Spotkanie ze stra偶akami

Dnia 6 maja  2022r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Stra偶y Po偶arnej w Lubinie. Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem wzi臋艂y udzia艂 w niecodziennej lekcji, podczas kt贸rej mog艂y pozna膰 specyfik臋 pracy stra偶ak贸w, zobaczy膰 ich umundurowanie oraz sprz臋t ratowniczo-ga艣niczy. Dowiedzia艂y si臋, 偶e stra偶acy nie tylko gasz膮 po偶ary, ale r贸wnie偶 s膮 wzywani do wypadk贸w samochodowych, zalanych dom贸w czy powalonych drzew.

Podczas spotkania stra偶acy u艣wiadomili uczniom, jak zachowywa膰 si臋 w sytuacjach zagro偶enia, powiadomi膰 s艂u偶by ratownicze oraz udzieli膰 pierwszej pomocy. 

Wielk膮 rado艣膰 sprawi艂a dzieciom mo偶liwo艣膰 obejrzenia z bliska sprz臋tu stra偶ackiego.

Spotkanie ze stra偶akami wywar艂o na dzieciach ogromne wra偶enie. W艣r贸d uczni贸w znalaz艂o si臋 wielu ochotnik贸w, kt贸rzy w przysz艂o艣ci chcieliby zasila膰 szeregi Stra偶y Po偶arnej, gasz膮c po偶ary i pomagaj膮c ludziom w potrzebie
 

 
Skip to content
%d bloggers like this: