Wycieczka do Dobkowa

16 listopada uczniowie z klas: 2d i 3c uczestniczyli w wycieczce – zorganizowanej przez Urząd Miasta w Lubinie. Dzieci odwiedziły nowoczesne, interaktywne Centrum Nauki o Ziemi w Dobkowie. Uczniowie, najpierw obejrzeli film edukacyjny o Krainie Wygasłych Wulkanów. Następnie wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych, podczas których mieli możliwość poznania naczyń i przyrządów używanych w laboratorium oraz wykonania kilku fascynujących eksperymentów. Dzieci…

z zaciekawieniem oglądały również Interaktywną Makietę regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, a także zachwycały się makietami: wygasłego wulkanu – Ostrzycy oraz czynnego wulkanu – Fudżi. Mogły też przy tablicy interaktywnej stworzyć własny wulkan i zaplanować siłę jego erupcji. Uczniowie poznali też niektóre skały i minerały, a niezwykłe doznania i wiele emocji – zapewniła im platforma, która imitowała efekt trzęsienia ziemi. Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej udała się. Uczniowie, nie tylko zdobyli nową wiedzę, ale również doskonale się bawili i wrócili zadowoleni. Zdjęcia z tego niezwykłego miejsca można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!

Skip to content
%d bloggers like this: