SP 14 pomaga bić rekord w czytaniu na przerwie

Dnia 29. października nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w biciu rekordu w II Międzynarodowej  edycji “Przerwy na Czytanie”. Do zabawy przyłączyli się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy oraz grupa IX przedszkola nr 5 w Lubinie. W szkole powstały …

strefy czytania, wszyscy mieli możliwość wylosowania sobie łamańca językowego lub cytatu. Celem akcji była: promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom”. Łącznie podczas przerw w tym dniu czytało 735 osób!!! Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji 😊

Koordynatorki akcji: Kamila Borowska, Aneta Szewczyk-Matysiak, Patrycja Kostanowicz

Jak czytają nasi uczniowie (i nie tylko) podczas przerwy można zobaczyć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: