Pasowanie na Świetliczaka

29 października w naszej świetlicy swoją ważną uroczystość przeżywały pierwszaki z grupy II (kl.1b). W tym dniu dzieci gościły starszaków z VIII grupy (kl. 2d), którzy wraz z wychowawcą p. Małgosią Korczak, przygotowali dla nich tę uroczystość. Drugoklasiści opowiadali, co robią w …

świetlicy i zaśpiewali, jakimi są  dzielnymi zuchami. Następnie pierwszaki przystąpiły do wykonywania ważnych zadań, były to sprawdziany następujących umiejętności: zachowania się w szkole, znajomości postaci bajkowych, sprawności manualnych podczas segregowania drobnych ziarenek, temperowania kredek i zwijania włóczki na kredkę, oraz zachowania uśmiechu nawet, gdy po smakowaniu cytruny- ma się kwaśną minkę. smakowaniu. Dzieci doskonale radziły sobie w każdej z tych konkurencji, a później pięknie zaprezentowały się w pląsie pt. „Dżungla”. Punktem kulminacyjnym uroczystości, było złożenie ślubowania i pasowanie na pełnoprawnego Świetliczaka przez wychowawczynię panią Anię Olszowiak.

Uroczystość przebiegła w radosnej atmosferze. Na koniec dzieci zostały obdarowane słodkościami. Mamy nadzieję, że długo i mile będą wspominać tę wspólną zabawę.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: