Zajęcia z ratownikiem

8 października, w salach lekcyjnych klas: 2b, 2d oraz 3e, odbyły się zajęcia edukacyjne z udzielania pierwszej pomocy. Poprowadził je ratownik górniczy, który jednocześnie studiuje ratownictwo medyczne p. Przemysław Moskaluk, prywatnie – tata jednego z uczniów. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami udzielania pomocy przedmedycznej. Przećwiczyły ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, a także 

reanimację oddechowo-krążeniową, którą samodzielnie przeprowadziły na fantomach. Uczniowie poznali też specjalistyczne urządzenie AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, który sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność. Pan Przemysław również zademonstrował uczniom, jak powinno się pomóc niemowlakowi w przypadku połknięcia przez niego jakiegoś przedmiotu.

Zajęcia z ratownikiem to fajny sposób na utrwalenie z dziećmi wiedzy z zakresu udzielenia pierwszej pomocy oraz bliższe poznanie specyfiki tego niezwykle trudnego i zarazem fascynującego zawodu. Uczniom bardzo podobała się wizyta ratownika. Byli mocno zaangażowani w zdobywanie nowych umiejętności i okazało się, że posiadają nawet sporą wiedzę o tym, jak zachować się w sytuacji zaistnienia różnego rodzaju wypadków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: