Dzieci Sieci – Plik i Folder

6 października uczniowie klasy 2C wzięli udział w spektaklu szkoleniowym „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. W pierwszej części wydarzenia, wszyscy uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny online. Następnie odbył się Live z bohaterami Plikiem i Folderem, w którym dzieci z całej Polski wspólnie tworzyły mapę myśli o bezpiecznym zachowaniu w internecie i odpowiadały na …

pytanie jak groźny dla młodego pokolenia jest ,,Sieciowciąg”. Podczas spotkania z Plikiem i Folderem uczniowie dowiedzieli się o cyberzagrożeniach, ponadto bohaterowie krok po kroku wyjaśnili im, jak mogą sobie radzić z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci.
Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

W galerii można obejrzeć kilka zdjęć ze spektaklu.

Skip to content
%d bloggers like this: