Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego głównym celem  jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony w naszym kraju w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, który zawsze przypada 29 września.  Data ta wybrana została nie bez powodu. W tym roku, obchody połączyliśmy z …

rocznicą 133 urodziny Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, podczas których, uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny, nawiązujący do jej życia.

Z tej okazji, zaproszeni do szkoły goście – przewodnicząca rady powiatu lubińskiego Jadwiga Musiał, wiceprzewodniczący lubińskiej rady miejskiej Marian Węgrzynowski, a także dyrekcja szkoły pani dyrektor Barbara Kureń, wicedyrektor Agnieszka Kocaba i wicedyrektor Jowita Kozłowska – czytali dziś dzieciom fragmenty „Pamiętnika Czarnego Noska”.

Można o nas przeczytać i zobaczyć klikając w poniższy link: https://www.lubin.pl/czytali-na-glos/

Skip to content
%d bloggers like this: