Międzynarodowy Dzień Kropki w 3e

W środę, 15 września w klasie III E, obchodziliśmy nietypowe święto. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od …

pokazania „Jaką jesteś dziś kropką?” Dzieci musiały tak ułożyć kod, aby Photon najechał na kropkę, która wskazywała ich dzisiejsze samopoczucie oraz zaświecić w danym kolorze. Następnie przeczytaliśmy książkę „Kropka” P. Reynolds, rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas ma w sobie ukryte talenty. Kolejną zabawą były „Balonowe kropki”. Uczniowie rzucali lotkami w balony, w których ukryte były karteczki z pytaniami m.in.: Co sprawia, że jesteś smutny?, moją mocną stroną jest…, czuję się szczęśliwa gdy…, mój największy talent to…, wymień swoje trzy pozytywne cechy, kiedy odczuwam lęk?, itd. Wyjaśniliśmy sobie, jakie emocje mogą towarzyszyć nam na co dzień. Po przerwie, usiedliśmy wokół maty, na której znajdowały się obrazki przedstawiające talenty, jakie może mieć człowiek. Zabawa nazywała się „Kropek ratuje Vashti” ( Vashti jest smutna, gdy ktoś za mało w siebie wierzy) polegała ona na najechaniu Photonem na czynności, w których czuliśmy się mistrzami. Rozmawialiśmy o swoich zdolnościach, a także o tym, jakie talenty widzimy u naszych koleżanek i kolegów. Na zakończenie zabawa „Połącz kropki” – Photon łączył kropki tworząc wizerunek Vashti.

Zapraszamy do galerii

Skip to content
%d bloggers like this: