„zDolny Ślązak” w naszej szkole – podsumowanie

Od 19 października 2020r. do 25 marca 2021r. uczniowie z terenu województwa dolnośląskiego, w tym też z naszej szkoły, rywalizowali w konkursach przedmiotowych „zDolny Ślązak”. Uczestnicy, jak co roku, zmagali się z zadaniami z: języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, biologii, chemii, geografii, języka angielskiego oraz języka niemieckiego.  Zgodnie z deklaracją, rozwiązywali arkusze z jednego lub kilku przedmiotów. 12 kwietnia ogłoszone zostały wyniki ostatnich zmagań, dlatego czas na krótkie podsumowanie 😊… 

W naszej szkole do konkursu przystąpiło w sumie 68 uczniów. Aby zakwalifikować się do etapu powiatowego trzeba było uzyskać nie mniej niż 90% możliwych do zdobycia punktów lub znaleźć się w gronie uczestników z najwyższą punktacją w powiecie (5% najlepszych wyników). Te warunki spełnili:

1             Olaf Baranowski  – fizyka

2             Emilia Cichowska – język angielski           

3             Hubert Dulski – matematyka      

4             Patrycja Kędys – język angielski 

5             Oliwia Laskowska – język polski, chemia

7             Weronika Matyas – chemia

8             Weronika Najdecka – język angielski, chemia

10           Małgorzata Piasecka – język polski

11           Hubert Wylazowski – język angielski, matematyka, chemia, biologia                        

15           Olena Żelazna – język polski, język angielski, język niemiecki, biologia

19           Jakub Ziomek – historia, matematyka, chemia

Przejście na kolejny poziom, czyli zakwalifikowanie się do finału, gwarantowało znalezienie się w grupie uczestników z najwyższą punktacją (15% najlepszych wyników w powiecie) lub wypełnienie arkusza z minimum 85% poprawnością.

Komisje konkursowe zakwalifikowały do finału dwoje uczniów z naszej szkoły: Weronikę Najdecką z języka angielskiego oraz Jakuba Ziomka z historii.  Z dumą informujemy, że w finale wojewódzkim Weronika uzyskała 38 punktów, a Jakub 31. Oboje przywieźli z Wrocławia prestiżowy tytuł FINALISTY dolnośląskiego konkursu przedmiotowego „zDolny Ślązak”. Serdecznie GRATULUJEMY!!!

Gratulujemy też pozostałym uczniom biorącym udział w poszczególnych etapach konkursu. Macie ogromną wiedzę przedmiotową. Czasem naprawdę niewiele dzieliło Was od osiągnięcia progu kwalifikacyjnego.

Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczny udział.

Więcej szczegółów, w tym  – wysokość progów, arkusze i klucze odpowiedzi na poszczególnych etapach, możecie znaleźć na stronie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu (https://zdolnyslazak.edu.pl/?site=start)

Skip to content
%d bloggers like this: