Niecodzienny gość w świetlicy

W miniony piątek w sali Świetliczaków z XI grupy pojawił się niezwykły gość – bardzo sympatyczna świnka morska. Pluton (takie imię posiada) przybył wraz ze swoim opiekunem Mateuszem, który w ramach prezentacji z cyklu „moje hobby” – przedstawił koleżankom
i kolegom swojego pupila. Chłopiec przygotował wiele informacji o zwierzątku, m.in. skąd pochodzą świnki morskie, jakie mają usposobienie i czym się żywią. Ale przede wszystkim, dzieci dowiedziały się jak dbać o takiego gryzonia i być odpowiedzialnym opiekunem, bo zwierzę, to nie zabawka. Spotkanie ze świnką było nie lada gratką. Dzieciom bardzo spodobała się ta wizyta, a futrzak okazał się niezwykle przyjazny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.