Narodowy Dnia Gramatyki

W czwartek, 4 marca 2021r., z okazji obchodów Narodowego Dnia Gramatyki klasa 2A, 2D oraz 2E zamieniły się w prawdziwą “Krainę języka polskiego”. Poprzez zabawę, kreatywne ćwiczenia i aktywne zadania, uczniowie mogli w niezwykle atrakcyjny sposób utrwalać zasady, a przy okazji doskonalić gramatykę. W ramach powtórki dzieci uczestniczyły w teście na uważność, pracowały w grupach układając gramatyczne hamburgery, kości, a także odczytując zaszyfrowane części mowy. Na zakończenie dnia odbył się turniej gramatyczny robotów „Photony kontra Dashe”, które z pomocą uczniów (klasy 2A i 2E) w roli doskonałych pomocników, strzelały gramatyczne gole. Zajęcia okazały się niesamowitym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Galeria zdjęć

Skip to content
%d bloggers like this: