Uczyli się, jak dokarmiać ptaki

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu.

03.03.2021 klasy 2A, 2D oraz 2E wzięły udział w prelekcji na temat „Jak mądrze dokarmiać ptaki” z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. W ramach prelekcji, na terenie szkoły zamontowano karmnik dla ptaków z dudka lęgową. Pan Jacenty Chomont instruktor z zakresu edukacji przyrodniczej, a zarazem Myśliwy z koła Łowieckiego „Dzik” oraz Pani Anna Brechuń instruktor z zakresu edukacji ekologicznej, doskonale przyczynili  się do zwiększenia świadomości i wiedzy na tematy dzikich ptaków w mieście. W czasie zajęć dzieci miały okazję, dowiedzieć się, jakie nasiona mogą znaleźć się w karmniku, a także kiedy powinniśmy dokarmiać ptaki.  

Skip to content
%d bloggers like this: