Odkrywamy świat programowania

Kompetencje cyfrowe można kształtować od najmłodszych lat,  w połączeniu z innymi ważnymi dla dzieci tematami, pamiętając o dopasowaniu metod do wieku i możliwości rozwojowych.  Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby uczniów jest innowacja pedagogiczna „Odkrywamy świat programowania”, realizowana w … klasie I a. Podczas zajęć dzieci uczą się logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych.

Naukę programowania można rozpocząć też w domu. Już od poniedziałku startuje ostatnia edycja darmowych warsztatów online, w których będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Dodatkowo od 10 września Klub Młodego Programisty organizuje warsztaty w ramach CodeWeek. W soboty i niedziele odbywać się będą rodzinne webinary, podczas których opiekunowie dowiedzą się, jak pomóc dzieciom w rozwijaniu pasji programistycznych. W trakcie warsztatów CodeWeek będzie można wziąć udział w konkursach i zdobyć atrakcyjne nagrody. Wszystkie informacje są dostępne na stronie https://klubmlodegoprogramisty.pl/

Zaglądnij do naszej galerii

Skip to content
%d bloggers like this: