Klasy czytają z klasą

Ledwo rozpoczął się rok szkolny a uczniowie naszej szkoły już biorą udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą.  Lekturki spod chmurki”  wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3. Uczniowie klas m.in. 2D, 2E, 3A po opieką nauczyciela poprzez czytanie wybranych lektur,  włączyli  się w …

aktywną działalność edukacyjną.

Bohaterka projektu – Mała chmurka Tosia, ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

Podczas trwania projektu uczniowie samodzielnie wykonają wiele ciekawych zadań, związanych z  przeczytanymi lekturami, rozwiążą „Tosine  problemy” , a efektami podzielą się z autorką projektu i  innymi grupami biorącymi udział w tym „wyzwaniu”.

Skip to content
%d bloggers like this: