Europejski Dzień Sportu Szkolnego w naszej szkole

W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata, obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć!

Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. To wielkie święto sportu szkolnego, którego ideą jest celebracja i promocja aktywności wśród uczniów, a naszym marzeniem jest by ta aktywność towarzyszyła im przez całe życie. 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w naszej szkole polegał  na wykonywaniu ćwiczeń proponowanych przez sportowców, które wyświetlane były na telebimie umieszczonym na hali sportowej. Do treningu zachęcały piłkarki ręczne Zagłębia Lubin – Patrycja Noga oraz Kinga Stanisławczyk, a także Jewgienij Olegowicz Baszkirow – piłkarz nożny grający na pozycji pomocnika w Zagłębiu Lubin. Warto nadmienić, że Kinga Stanisławczyk jest absolwentką naszej szkoły, która podejmowała naukę w klasie sportowej o profilu piłka ręczna.

Serdecznie dziękujemy pani Teresie Jesionkowskiej, wiceprzewodniczącej Rady Rodziców, która była pomysłodawczynią takiej formy obchodów święta sportu w naszej szkole. Wydarzenie wsparła firma Creative Media Event, lubiński klub Fitarena a także szkolna Rada Rodziców.

Zobaczcie sami, jak dobrze się bawiliśmy! Zdjęcia w naszej galerii.

Informacje na temat tego wydarzenia pojawiły się również na lubińskiej stronie internetowej.

https://www.lubin.pl/nietypowa-lekcja-wf-u-w-sp-14/

Skip to content
%d bloggers like this: