Informacje dla rodziców

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa dyrekcja szkoły:

  • zwraca się z prośbą do rodziców o nieposyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
  • informuje, że jeśli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  • informuje również, że jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • zwraca się o częste przypominanie uczniom podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania; instrukcja prawidłowego mycia rąk w linku https://sp14.lubin.pl/wp-content/uploads/2020/02/rece.png
  • informuje ponadto, że można na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia https://gis.gov.pl/
Skip to content
%d bloggers like this: