„ Siła wody i  …. nie tylko”

Uczniowie klasy 2A mieli okazję odkryć w sobie duszę chemika. Podczas warsztatów Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zorganizowanych w CK Muza, wykonywali ciekawe i widowiskowe doświadczenia z użyciem suchego lodu. Zamrożony do – 80 stopni Celsjusza lód, zamieniał się w biały obłok, tworzył niesamowite bańki, a nawet wystrzałową

armatkę. W  przyjemny  i  fascynujący sposób dzieci dowiedziały się czym jest napięcie powierzchniowe, siła wyporu.  Samodzielnie i w grupach wykonane eksperymenty  udowodniły, że czasami nauka wygląda jak magia. Po zajęciach warsztatowych uczniowie spotkali się również z ratownikami medycznymi. Mieli okazję dowiedzieć się na czym polega specyfika tego zawodu i najważniejsze- nauczyć się  prawidłowo wykonać resuscytację. Do nauki posłużyły fantomy i chętne do pomocy – ręce małych ratowników. Brawo, uczniowie klasy 2A!

Skip to content
%d bloggers like this: