Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) to wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji! W ubiegłym roku w ESSD wzięło udział blisko 2,5 mln uczniów z 33 krajów.

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii. 

 W miniony piątek, wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To kolejna wspaniała okazja mobilizująca nas do aktywności na co dzień. W czasie 120 min,  ponad 300 uczniów naszej szkoły, a także nauczyciele oraz pracownicy mogli uczestniczyć w przygotowanych z tej okazji aktywnościach ruchowych – wielkiej wspólnej rozgrzewce, tańcu  hip hop, skokach przez skakankę na czas, żółwim  biegu na dystansie 2019 metrów, skoków, przeskoków, wyskoków , na przygotowanym torze przeszkód, a wszystko to działo się jednocześnie w kilku miejscach  budynku naszej szkoły.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, przygotowane stroje sportowe oraz wspaniałą zabawę.

Zdjęcia oraz krótki film z tego sportowego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: