Przygoda z szachami rozpoczęta

Uczniowie klasy 1a rozpoczęli wielką przygodę z szachami. Ta królewska gra  wpływa na wszechstronny rozwój uczniów. Pobudza logiczne myślenie, a także kształtuje wiele przydatnych w szkole cech i umiejętności. Na pierwszych zajęciach dziadek jednego z uczniów w praktyczny sposób zapoznał wszystkich z szachownicą, figurami  i ich fachowymi  nazwami.  Pierwszoklasiści próbowali poprawnie ustawić wszystkie figury i pionki na planszy, poznali posunięcia szachowych bierek. Potem poznaliśmy zasady gry. Wiemy już , że „szach” to atak na króla, rozumiemy słowa : atak, bicie, mat, szach mat. W oczekiwaniu na następne spotkanie będziemy w klasie przypominać sobie nabyte wiadomości i umiejętności. Pomoże nam w tym interaktywna, nietypowa książka dla dzieci.

Zdjęcia młodych szachistów

Skip to content
%d bloggers like this: