30 lat minęło …

    W piątek, 29 marca 2019 r., świętowaliśmy 30-lecie istnienia naszej szkoły. Obchody jubileuszu rozpoczęły się koncelebrowaną Mszą Świętą w kościele pw. św. Barbary, której przewodniczył Jego Ekscelencja ksiądz biskup Stefan Cichy. Następnie prowadzeni przez orkiestrę, przemaszerowaliśmy ulicami osiedla do naszej placówki. Podniosły charakter uroczystości podkreślała obecność pocztów sztandarowych – 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni S.Maczka ze Świętoszowa oraz poczet sztandarowy naszej szkoły. Po powitaniu i oficjalnych wystąpieniach uczestnicy gali zostali zabrali w  podróż o latach minionych i teraźniejszości” SP 14. Uczniowie – z młodszych i starszych klas oraz nasi absolwenci – przedstawili opowieść, jak przez lata zmieniała się „Czternastka”. Na tle piękniej dekoracji wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli „obrazy” związane ze szkołą. Uroczystość stała się nie tylko okazją do wspomnień, ale również źródłem wielu wzruszeń.

Na stronie internetowej miasta Lubina również umieszczono notatkę z naszej pięknej uroczystości. Można tam także obejrzeć zdjęcia. W szkolnej galerii fotorelacja z obchodów 30 – lecia pojawi się, po otrzymaniu zdjęć od firmy fotograficznej.

Skip to content
%d bloggers like this: