Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych

We wtorek 26 marca w Brzegu Dolnym odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Po eliminacjach powiatu lubińskiego oraz strefy legnickiej do tego etapu rozgrywek awansowali uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Kaciuba i Tymoteusz Pala. W fazie grupowej rozgrywanej systemem „każdy z każdym” pokonali 3:1 drużynę …

SP 2 Świeradów Zdrój (strefa jeleniogórska) oraz 3:1 SP Lutomia Dolna (strefa wałbrzyska). Po zaciętej walce niestety nie udało się pokonać drużyny SP Stary Wołów (strefa wrocławska), która ostatecznie zajęła 2 miejsce w turnieju. W półfinale nasi uczniowie zostali pokonani przez mistrza zawodów – ZSP Wysoka (strefa wrocławska). Na szczęście w grze o 3 miejsce gładko pokonali uczniów z SP Ołdrzychowice (strefa wałbrzyska), gwarantując sobie tym samym miejsce na podium. Na szczególne uznanie zasługuje postawa lidera drużyny – Mikołaja, który jako doświadczony już zawodnik stanął na wysokości zadania – stale motywował do walki, wzmacniał ducha zespołu, tym samym przypominając o wielowymiarowości  sportu. Gratulujemy !

Zdjęcia ze zmagań naszych tenisistów stołowych można obejrzeć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: