Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

W piątek, 22 lutego 2019 r., nasza szkoła była organizatorem Igrzysk Młodzieżowych w Tenisie Stołowym na szczeblu Finału Powiatu Lubińskiego. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczęta klasy 4-6, chłopcy klasy 4-6; dziewczęta klasy 7-8 i 3.klasa gimnazjalna oraz chłopcy klasy 7-8 i 3. klasa gimnazjalna.  Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, dzielnie walczyli o każdy punkt dla swojej drużyny …

Ich starania opłacały się, bowiem chłopcy w kategorii 4-6 zdobyli najwyższą notę. Skład drużyny to: Mikołaj Kaciuba (6a), Tymoteusz Pala (6b) oraz Bartosz Łagoda (6b).  Dziewczęta w tej kategorii również pokazały klasę zajmując drugą pozycję po zaciętej walce ze Szkołą Społeczną. Finał zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść drużyny gości. Zdobyte miejsca w kategorii klas 4-6 (dziewcząt i chłopców) gwarantują naszym uczniom awans do następnego szczebla rozgrywek.

W starszej kategorii poziom rozgrywek był zdecydowanie wyższy, zgłosiło się dużo więcej drużyn, które walczyły o tytuł najlepszej. Nasi reprezentanci w składzie: Filip Jastrzębski (8d), Konrad Śliwka (7b) oraz Mateusz Sroka (7b) uplasowali się na pozycji  5. spośród 11 drużyn. Najlepszymi w tej kategorii okazali się: Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Dziewczęta z klasy 8d: Aleksandra Klaczko, Aleksandra Kozioł, Oliwia Markowska oraz Karolina Świerszcz zakończyły rozgrywki również na miejscu 5. na 10 zgłoszonych szkół. Pierwsze miejsce zajęła Salezjańska Szkoła Podstawowa  w Lubinie, drugie – Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy sukcesów i jeszcze większej mobilizacji do pracy.

Fotorelacja z turnieju w naszej galerii