Ekspedycja smaków 1a

Uczniowie klasy 1a wraz  z wychowawcą uczestniczyli w Ekspedycji Smaków w ramach akcji edukacyjnej „ Od uprawy do potrawy” organizowanej przez hipermarket TESCO w Lubinie. W czasie zajęć dzieci odkrywały zakamarki sklepu, do których klient na co dzień nie ma dostępu. Z zaangażowaniem wykonywały…

zadania na różnych stoiskach.  Największą atrakcją było poszukiwanie naklejek do piramidy żywnościowej, odgadywanie zagadek, rebusów. Odbyła się też degustacja nowych smaków. Przewodniczka pomogła dzieciom zrozumieć zasady zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności. Odkryła przed nimi tajemnice rozważnego kupowania, by w przyszłości mogli podejmować świadome decyzje konsumenckie. Dużo emocji wśród dzieci wywołało samodzielne przygotowywanie zdrowego jogurtu. W ruch poszły bakalie, banany, suszone i karmelizowane owoce ,truskawki i inne smakołyki. Ale to było dobre! Uczniowie opuścili sklep pełni emocji, najedzeni oraz z dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności.

Pełne energii zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.