Pojechali i zdobyli brązowy medal

11 grudnia w największej hali widowiskowo-sportowej w Warszawie COS Torwar rozegrany  został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Na głównej płycie spotkało się 30 najlepszych zespołów szkolnych z dziesięciu województw biorących udział
w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.

Składały się one z czterech turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego danego województwa, którego zwycięzcy …

awansowali do turnieju finałowego w Warszawie. Na parkiecie mierzyły się drużyny z województw łódzkiego, pomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

W kategorii klas IV województwo dolnośląskie reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 14 z Lubina.

Po pierwszym etapie drużyna SP 14 weszła do półfinału z pierwszego miejsca w grupie, pokonując zespoły z Białegostoku (5:0), Dragacza (4:0), Mieszkowa (3:1) i remisując z grupą z Łuszczowa (3:3). Po przegranym meczu półfinałowym z drużyną z SP54 Gdańsk (1:3), do walki o III miejsce miedziowy zespół stanął z SP Łuszczkowem. Tym razem lubinianie nie dali sobie odebrać medalu, wygrali mecz deklasując rywali wynikiem 4:0.
Wszyscy obserwujący zmagania młodych graczy zgodnie podkreślali, że zwody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, umiejętności zawodników co roku są coraz większe, a rozgrywane akcje coraz bardziej efektowne.

Trener reprezentacji Polski seniorów Rugby XV, Duaine Linsday, który obserwował rozgrywki i nagradzał zwycięzców, był pod ogromnym wrażeniem umiejętności młodych zawodników. Wyraził słowa uznania dla wszystkich uczestników finałowego turnieju oraz ich nauczycieli i trenerów za pracę włożoną w przygotowanie drużyn do zawodów. Medale, puchary i nagrody wręczali także Dariusz Olszewski, Prezes Polskiego Związku Rugby i Krzysztof Czajka, Sekretarz Generalny.

Skład drużyny lubińskiej: Julia Zamiara, Zuzanna Mokrzycka , Aleksander  Stasiszyn, Maksymilaian Szulc, Nataniel Sołonynka, Dawid Gałka, Szymon Łysak, Franciszek Marciniak, Kacper Błaszkiewicz. Opiekun drużyny: Patrycja Sołonynka

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!

zapraszamy do galerii do obejrzenia zmagań naszych młodych sportowców