Razem dla Niepodległej

Do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji „Rekord dla Niepodległej” przyłączyła się również nasza szkoła. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 1029 osób zaśpiewało 4-zwrotkowy hymn narodowy. Doniosłość wydarzenia oddaje tekst napisany przez Maksymilian Litwina, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole…

9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole prezentacja szczerej postawy patriotycznej uczniów z klas I – VIII, nauczycieli, dzieci z Przedszkola nr 5 w Lubinie oraz reprezentacji piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin. Pod względem organizacyjnym szkoła pokazała się z najlepszej perspektywy. Bez żadnych prób, uczniowie z pomocą nauczycieli ustawili się tworząc razem flagę biało – czerwoną. Chcieliśmy ustanowić rekord ilości uczestników na wspólnej fotografii dla Niepodległej w 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości. Był to wielki wyraz uczuć patriotycznych wszystkich obecnych.

Dokładnie o 11.11 padła komenda: Do hymnu! Ogromne wzruszenie opanowało wszystkich. Stojąc wśród moich kolegów i koleżanek, doznałem uczucia wielkiego zaangażowania i patriotyzmu. W środku pulsowała we mnie radość, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły mogę powiedzieć, że na nowo można było poczuć szczęście Polaków sprzed 100 lat w Dniu Niepodległości.

Zdjęcia, które tylko w pewnym stopniu przekazują niezwykłość akcji, można obejrzeć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: