Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest

poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy wspierali nas w sportowych zmaganiach, a szczególnie pani Sylwii Narbuntowicz, która codziennie włączała się w szeregi animatorów ASM. Za swoją współpracę otrzymała dyplom z podziękowaniami od organizatorów.

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?

Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia! W tym czasie, w szkole planujemy m.in. kontynuowanie tanecznych przerw, organizowanie zajęć wychowania fizycznego ze znanymi  sportowcami naszego regionu, sportowe przerwy na hali gimnastycznej, międzyklasowe turnieje w różne gry zespołowe, zawody sportowe, zamontowanie na wybranych holach koszy do rzutów piłką, wykorzystanie aplikacji np. Geocaching, Endomondo do rywalizacji międzyklasowej.

Trzymajcie za nas kciuki!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku:

https://aktywneszkoly.pl/dziennik-asmhttps://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

 

Skip to content
%d bloggers like this: