Sukcesy recytatorskie

10 kwietnia w SP 14 odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów z I etapu edukacyjnego. Przed licznie zgromadzoną publicznością swój talent zaprezentowało 28 młodych recytatorów. Jury w składzie: Monika Ilnicka, Elżbieta Komaniecka oraz Elżbieta Jandulska przyznało 18 nagród (w tym 5 głównych) oraz 9 wyróżnień.
Nagrodę główną otrzymali: Aleksandra Łokaj z 3d, Michał Piasecki z 3c, Marcel Bartoszewicz z 2b, Hanna Kuc z 2a oraz Maja Kaczmarek z 1e. Wśród pozostałych nagrodzonych recytatorów znaleźli się:

Igor Michalski z 3d, Łucja Szeleszyńska z 3d, Natalia Jeżak z 3c, Pola Fuczek z 3e, Blanka Biały z 3e, Natalia Flak z 3f, Ewa Kałuża z 3g, Wiktoria Zioło z 2a, Matylda Dubała z 2a, Gabriela Borowiec z 1d, Franciszek Michalak z 1d, Błażej Jach z 1e oraz Maksymilian Sygieniewicz z 1b. Natomiast wyróżnienie uzyskali: Adam Bobeła z 3b, Malina Kołodziejczyk z 3b, Szymon Ordon z 3c, Michał Pęciak z 3e, Lena Kołodziej z 3g, Julia Czekajło z 1a, Lena Mazurkiewicz z 1a, Oliwier Szandara z 1b oraz Blanka Szajwaj z 1b.
                Wśród zdobywców   nagrody głównej jury wytypowało trzyosobową reprezentację szkoły, do udziału w Rejonowym Konkursie Recytatorskim “Maluchy Lubią wiersze”, organizowanym przez legnickie MCK. Z ogromną radością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie wrócili z Legnicy z nagrodami: Ola Łokaj z 3d zdobyła 1miejsce,  Marcel Bartoszewicz z 2b-2 miejsce (pierwszego nie przyznano), a  Maja Kaczmarek z 1e – 3 miejsce.   
                Pozostała dwójka głównych laureatów konkursu szkolnego  tj.: Michał Piasecki z 3c i Hania Kuc z 2a uczestniczyła 10.05.2018r. w XXIII Wiosennym Turnieju na interpretację poezji i prozy dziecięcej „Skrzydlate Słowa”, organizowanym przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową ATUT we Wrocławiu. Niezmiernie cieszy nas, że Michał Piasecki został doceniony przez wrocławskie jury i uplasował się na 2 miejscu.
                Kolejną okazją do zaprezentowania się dla naszych uczniów był konkurs recytatorski dla szkół podstawowych klas I-III pn. “Przedstawiam Wam mój ulubiony wiersz”, zorganizowany 17.05.2018r. przez Bibliotekę Multimedialną “Czytnik” w Lubinie. Szkolne jury delegowało na ten konkurs sześcioro uczestników etapu wewnętrznego. Tu  także recytatorzy stanęli  na wysokości zadania i wszyscy wrócili z nagrodami. Igor Michalski z 3d uzyskał 1miejsce, natomiast pozostała piątka, w składzie: Gabriela Borowiec z 1d, Natalia Jeżak z 3c, Łucja Szeleszyńska z 3d, Błażej Jach z 1e oraz Hania Kuc z 2a, uplasowała się na miejscu drugim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a  Wychowawcom i Rodzicom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie dzieci.

Zdjęcia  z przeglądów zewnętrznych można obejrzeć  na stronach: Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy (www.mck.art.pl);  Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Atut we Wrocławiu (www.dspatut.fem.org.pl); Miejskiej Biblioteki Publicznej Czytnik w Lubinie(www.mbplubin.pl).

Skip to content
%d bloggers like this: