Aktywna Szkoła

Nasza szkoła pomyślnie przeszła dwuetapowy proces kwalifikacji i już w przyszłym tygodniu (od 21.05.2018 r.) przystąpi do Rundy I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport, w którym nasi uczniowie wezmą udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit+, wykorzystującej techniki multimedialne. Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próba równowagi), dzieci biorące udział w teście będą zdobywać kolejne poziomy w grze. Ich zadaniem,

w warstwie fabularnej będzie pokonanie pomocników Złego Zła – przybyszów z Galaktyki Bezruchu. Oprócz walki z leniwymi potworami, dzieci rywalizują tylko jako grupa – na poziomie klasy i szkoły, więc uczniowie nie konkurują między sobą. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w drugiej próbie.
 
Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuści szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele wypracowanego w etapie rozgrzewki Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Po sześciu miesiącach zespół ASM wróci do nas w ramach Rundy II, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wynikami z Rundy I.
Pamiętajmy – aktywne dzieci radzą sobie lepiej!
 
Czym jest program Aktywne Szkoły Multisport?
Aktywne Szkoły MultiSport to program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W ramach ASM ponad 10 tysięcy z dolnośląskich podstawówek będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju, w którym zmierzą się w multimedialnym teście sprawności fizycznej opartym o standard EuroFit Test. Każda z zakwalifikowanych placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy.  O końcowym sukcesie zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.Program ASM niesie ze sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. Służy ona zachęceniu dzieci do uczestnictwa. Całość badania ma być dla dzieci przede wszystkim znakomitą zabawą. Więcej informacji o programie ASM znajduje się na stronach:
 
Czym jest Europejski Test Sprawnościowy EuroFit+?
Europejski Test Sprawności Fizycznej EuroFit to narzędzie stworzone do pomiaru poziomu sprawności fizycznej Europejczyków. Ideą powstania testu było zaprojektowanie metody badania, która bez względu na miejsce i okoliczności, da miarodajny, wystandaryzowany wynik, który łatwo jest interpretować i porównywać. 

EuroFit+ to tradycyjna metodologia wzbogacona o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wykonując ćwiczenia sprawnościowe uczestnicy przechodzą poszczególne misje, zdobywają punkty i kolejne poziomy w grze.
Więcej o ćwiczeniach:
Skip to content
%d bloggers like this: