Poznajemy tajemnice kosmosu!

6 kwietnia gościliśmy w świetlicy studentkę inżynierii optycznej p Zuzannę Korczak, przedstawiła ona w ciekawy i przystępny sposób prezentację multimedialną o kosmosie. Dzieci poznały teorię powstania i budowę wszechświata, zobaczyły obrazy naszego układu słonecznego i naszej galaktyki, poznały życie gwiazdy od narodzin do jej śmierci, poznały teorię czarnych dziur. Po prezentacji dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań, a później wzięły udział w konkursie wiedzy o kosmosie. Dzieci wykazały się  naprawdę dużą wiedzą, na szczególną pochwałę zasłużyli Florian Masternak z 1d i Szymon Łukowiak z 2b.
Mamy nadzieję, że dzieci rozbudziły swoją ciekawość w poznawaniu tajemnic wszechświata. Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii.
Skip to content
%d bloggers like this: