TABLET na lekcji plastyki, czy to możliwe???

Oczywiście jesteśmy dowodem na to, że nowe technologie można wykorzystać na lekcjach plastyki. Dziś testowaliśmy nową aplikacje Quiver. Kolorowanie nabrało nowego wymiaru. Do zabawy włączyli się uczniowie, którzy nie do końca przepadają za zajęciami plastycznymi. Efekt końcowy okazał się hitem.

Tyle emocji na lekcjach plastyki dawno nie było. Na początku wydrukowaliśmy kolorowanki, ze specjalnie dedykowanych do tego stron.  Każdy wybrał coś dla siebie. Kolejnym krokiem było pokolorowanie obrazka najpiękniej jak to możliwe. Uwaga w przeciwnym razie aplikacja nie zadziała…..och co to była za motywacja. Z każdej strony można było usłyszeć: „Proszę Panią czy ładnie koloruję?”. Kiedy obrazek był już gotowy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przy wykorzystaniu aplikacji, nasza postać budziła się do życia. Serdecznie zachęcamy do wypróbowania tej aplikacji w szkole, czy w domu. Zapraszamy na klasowego bloga www.olowekzgumka.blogspot.com tam pełna fotorelacja oraz film z  dzisiejszych zajęć. Zdjęcia można również zobaczyć tutaj.
Skip to content
%d bloggers like this: