Bomb(k)owa 2a!

To był prawdziwy wyjazd integracyjny. Uczniowie  klasy 2 A wraz z najbliższymi członkami rodziny, wyruszyli na wycieczkę do Fabryki Bombek w Złotoryi. Po przyjeździe na miejsce wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia ozdób choinkowych. Każdy uczeń miał do ozdobienia 3 bombki. Podczas zdobienia mali artyści byli cali w brokacie, jak się domyślacie wcale im to nie przeszkadzało. W tym dniu …

brokat był wszechobecny. Po zakończonych warsztatach ruszyliśmy zwiedzać fabrykę. Odwiedziliśmy wiele pomieszczeń. Dmuchalnia to miejsce, gdzie mogliśmy zobaczyć jak szklana rurka zmienia się w przepiękną bombkę. Następnym przystankiem była „srebrzalnia” to właśnie tam zasrebrza się bombki za pomocą związku  azotanu srebra. To były prawdziwe czary. Kolejny dział to „maczalnia”, to właśnie tam bombki barwi się na jednolity kolor. Największe wrażenie zrobiła na nas ” dekoratornia”, gdzie powstają bombkowe dzieła: piłki nożne, cukierki, ogórki i wiele innych. Po wyjściu z „dekoratorni” udaliśmy się do „wzorcowni”, gdzie mogliśmy zobaczyć wzory bombek, które będą produkowane w fabryce. Na koniec wizyty udaliśmy się do firmowego sklepu. Po zakupach mogliśmy już wracać do domu. W tym roku nasze świąteczne drzewka z pewnością będą wyjątkowe. 

Zapraszamy na blog klasowy tam pełna fotorelacja z tego wydarzenia www.olowekzgumka.blogspot.com
Skip to content
%d bloggers like this: