Zarażamy programowaniem

„Zarażamy programowaniem” to cykl lekcji otwartych, poprzez które chcemy wprowadzić przedszkolaków w świat programowania. Pierwsze spotkanie mamy już za sobą. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Lubinie. Zabawę z programowaniem rozpoczęliśmy od  programu SCRATCH JUNIOR. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta aplikacja i jej niesamowite możliwości. Wspaniale bawiliśmy się na macie Mistrzów Kodowania, gdzie pokazaliśmy kilka zabaw matematycznych dr Mirosława Dąbrowskiego. Nasi uczniowie pokazali  młodszym kolegom i koleżankom jak mądrze wykorzystać tablet do nauki. Największym zainteresowaniem cieszyły się roboty ” Dash” i ” Dot”, które wprowadzają w świat programowania poprzez zabawę. Uczniowie naszej klasy z ogromnym przejęciem opiekowali się przedszkolakami, wspierali, tłumaczyli, naprowadzali. W jednej sali ponad 40 dzieci – jednak nie było mowy o hałasie. Podczas tego niezwykłego spotkanie najwidoczniejsze było zaangażowanie, radość ciekawość dziecka. Na sam koniec słodka niespodzianka mistrzowski tort Dota- dzieci były zachwycone. Dziękujemy mamie Tosi za stworzenie takiego cukierniczego dzieła. Mamie Wojciecha i Hani S za upieczenie przepysznych babeczek. Przedszkolakom żal było wracać do przedszkola, wierzymy, że szkoła będzie kojarzyć im się z miejscem gdzie dzieją się fascynujące rzeczy…….a nauka bywa czystą przyjemnością :))

Zapraszamy na naszego bloga www.olowekzgumka.blogspot.com tam obszerna fotogaleria z tego spotkania, która obejrzeć można w szkolnej galerii.  Zapraszamy

Skip to content
%d bloggers like this: