Prawdziwy Meksyk w 2a

Nie ma nic piękniejszego niż opowieść o danym kraju na podstawie własnych doświadczeń. Dziś miała miejsce wspaniała lekcja historii o Meksyku. O ciekawostkach tego kraju opowiedziała nam Paulinka, która niebawem będzie tam mieszkać. Zobaczyliśmy różnice pomiędzy naszą szkołą, a szkołą w Meksyku. To nas bardzo zaciekawiło. Wszyscy zadawaliśmy wiele pytań. Paulinka chętnie powiedziała nam wiele słów w języku hiszpańskim.  Wraz z rodzicami przygotowała dla nas

niesamowitą niespodziankę. Przywiozła nam trochę Meksyku do Lubina. Każdy z nas otrzymał przepiękne sombrero, które  stanowi narodowe nakrycie głowy Meksykanów.  Na koniec odkryliśmy inny, jakże ciekawy smak meksykańskich słodyczy. Bardzo dziękujemy Paulince i jej rodzicom za przegotowanie tak wspaniałej niespodzianki jak i za przybliżenie nam Meksyku. To była cudowna lekcja. ……….już tęsknimy!!!!
Zapraszamy do odwiedzin naszego bloga tam pełna fotorelacja z dzisiejszego dnia www.olowekzgumka.blogspot.com oraz do naszej galerii zdjęć.
Skip to content
%d bloggers like this: