KODOWANIE NA MACIE

W sobotę w naszej szkole odbyło się bardzo miłe spotkanie. Uczniowie klasy 2 A wraz z rodzicami gościli niesamowitą osobę – trenerkę MISTRZÓW KODOWANIA, członkini grupy Superbelfrzy MINI Panią Joannę Apanasewicz.  Pani Joanna pokazała nam tajniki pracy na macie edukacyjnej MISTRZÓW KODOWANIA. Dowiedzieliśmy się, że programowanie jest również możliwe off line czyli bez komputera. Bawiliśmy się wspaniale. Kodowaliśmy taniec robotów, graliśmy w bingo, utrwalaliśmy 

dodawanie, ale to dopiero początek możliwości jakie daje nam mata. Dzięki sponsorom, którzy zakupili nam tak wspaniałą pomoc edukacyjną, nauka stanie się przyjemnością, a wiadomo poprzez zabawę uczymy się najwięcej. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła, rodzinna atmosfera. Każdy z gości aktywnie uczestniczył w lekcji pokazowej. Dla nas to dopiero początek, lecz jestem pewna, że kolejne lekcje z matą będą wzbudzać pozytywne emocje. Dziękuję rodzicom za tak liczne przybycie.

Mata MISTRZÓW KODOWANIA daje możliwość, by nauka nie tylko odbywała się sztywno w ławkach…dzięki niej nie tylko kodujemy, ćwiczymy również pamięć, koncentrację, spostrzeganie, liczenie. Podczas zadań na macie ćwiczymy umiejętność rozwiązywania problemów, myślenia logicznego a także analitycznego. Ćwiczy analizę i syntezę wzrokową. Dzięki niej uczymy się również cierpliwości. Uczniowie naszej klasy są prawdziwymi szczęściarzami. Pozostaje nam tylko działać. !!!!
Skip to content
%d bloggers like this: