DZIEŃ ZIEMI

Co roku – 22 KWIETNIA obchodzony jest DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji  II grupa Świetliczaków z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach tematycznych, przygotowanych przez wychowawcę – p. Anię Olszowiak. Podczas zajęć dzieci wysłuchały genezy tego święta i dowiedziały się w jaki sposób można ten dzień obchodzić – np. zrobić coś ekologicznego. Uczniowie rozwiązywali również Quiz ekologiczny oraz dyskutowali – jak można chronić naszą Planetę i niewątpliwie wykazali się ogromną wiedzą na temat ochrony środowiska. Uświadomili sobie również, że Ziemia jest naszym domem, a jej losy zależą w dużej mierze od człowieka i ta kwestia powinna być dla nas bardzo ważna. Dzieci wykonały też zielone kwiaty z hasłami ekologicznymi, którymi następnie obdarowały osoby wchodzące do szkoły. Na zakończenie zajęć, każdy Świetliczak został uhonorowany znaczkiem „Przyjaciela przyrody”. Zdjęcia w galerii

Skip to content
%d bloggers like this: