SPOTKANIE Z AUTORKĄ

Grażyna Hanaf, pisarka książek terapeutycznych dla dzieci, spotkała się dzisiaj z uczniami klasy II f i II e. Autorka zaprezentowała swoje utwory „Dziewczynka skrzynka”, ” Garbuska” i ” Zaginieni rodzice”, wszystkie z elementami edukacji emocjonalnej. Dzieciom bardzo się podobała historia przedstawiona w bajce, chętnie wypowiadały się na temat sytuacji głównej bohaterki, jej uczuć i kłopotów, ale także podziwiały piękne, barwne ilustracje w książce. Spotkanie miało rownież charakter warsztatowy, gdzie dzieci wypowiadały się na temat marzeń, swojego świata fantazji, tworzyły rownież plastyczne wyobrażenie maszynki realizującej marzenia.
Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu edukacyjno- wychowawczego „Książka uczy, bawi, wychowuje” zainicjowane przez nauczycielki Małgorzatę Maślankę i Aleksandrę Józiewicz przy współpracy z  Miejską Biblioteką Publiczną Czytnik w Lubinie. Było to pierwsze w cyklu trzech autorskich spotkań warsztatowych z pisarką. Kolejne odbędą się w Czytniku i w Szkolnej bibliotece SP 14 w Lubinie w kwietniu i w maju.

informacja o spotkaniu z pisarka znalazła sie na stronie bolesławieckiego portalu Istotne.pl. – http://istotne.pl/lubin/wiadomosc/nnr/zajecia-z-bajkoterapii-w-szkole-podstawowej-nr-14

Skip to content
%d bloggers like this: