3D Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

15 grudnia 2016r. uczniowie klasy 3d, pod opieką p. Anity Nędzewicz, uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie. Celem naszej wycieczki bylo zapoznanie uczniów z obowiązkami i pracą zawodowową strażaków. Poznaliśmy elementy, z jakich składa się strój strażacki wykorzystywany podczas akcji gaszenia ognia. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć urządzeń, których strażacyc używają w akcjach ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się nożyco – rozpieracz używany podczas ratowania ludzi z wypadków samochodowych. Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenie kasku. Na zakończenie Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom upominki w postaci słodyczy. Fotorelacja w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: