BOMBKOWA WYCIECZKA 2B I 2E

13 grudnia uczniowie klasy II b i II e odwiedzili Fabrykę Bombek w Złotoryi. Jednak zanim dotarliśmy na miejsce, zatrzymaliśmy się w miejscowości Jerzmanice-Zdrój, aby obejrzeć urwisko skalne „Krucza Ściana”. Wysłuchaliśmy legendy o złocie, Skarbku i krukach. Następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek, gdzie obserwowaliśmy jak wygląda proces produkcji tych pięknych ozdób choinkowych. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się pracy wielu ludzi. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach ozdabiania bombek. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po mieście. Zobaczyliśmy piękny gotycki kościół, pomnik kopacza złota oraz basztę kowalską. Z wycieczki dzieci przywiozły również wiele pamiątek, natomiast zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: