3A W ZAKŁADACH GÓRNICZYCH LUBIN

10 listopada uczniowie IIIA klasy mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do kopalni Zakładów Górniczych Lubin. Przed kopalnią przywitali nas przewodnicy, którzy przekazali nam wiele ciekawych informacji dotyczących pracy w kopalni oraz oprowadzili nas po pomieszczeniach, w których przygotowują się do pracy i pracują górnicy. Zwiedziliśmy m. in. szatnie górników, lampownie, Stację Ratowniczą oraz szyb windy. Obejrzeliśmy również film edukacyjny na temat kopalni oraz pracy górników. Poznaliśmy przyrządy niezbędne górnikom podczas ich pracy oraz akcji ratowniczych. Zobaczyliśmy także nasz własny kopalniany ”złoty pociąg”.  To była niezapomniana wyprawa, z której zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii. Szczęść Boże wszystkim górnikom!

Skip to content
%d bloggers like this: